Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ctěnický háj

16. 6. 2008

Dostanete se sem regionálním autobusem 302 z Letňan  do Vinoře do zastávky Moravanská, která je přímo na ulici Klenovská, sousedící s oborou nebo městským autobusem 280 do zastávky Rousínovská či Vinořský hřbitov.

Obora je neveliká, má přibližně 14 ha, ale za procházku určitě stojí. Pokud ji začnete z ulice Klenovská a budete pokračovat podél ulice Chvojenecká písečnou lesní cestou, jako dělanou pro vyjížďku na koni, kol březového hájku, můžete si povšimnout z jedné zahrádky proniknuvších  karafiátků, které se neohroženě vydaly na pochod směr les.

O kousek dál, při výhledu do ulice Chvojenecké se můžete pobavit extravagantními sochami v zahradě jednoho z domků. Uprostřed obory v mírném dolíku je dětské lesní hřiště.

Pěšina se na konci stáčí, dole pod strání je střelnice, skály a malá vyhlídka na louku sousedící s hájem a vrací vás širokou cestou lesem kolem památných dubů zpět. Na jednom z nich je cedulka Památný strom, která praví, že dub byl vysazen roku 1775 na památku selského povstání. Na konci vás cesta dovede opět do ulice Klenovská k autobusu.

 

březový hájek

karafiátky

extravagantní sochy :-)

dětské lesní hriště

střelnice

památný dub